Vytisknout

Diamantové lano, izolace vlhkého zdiva

Izolace metodou podřezání vlhkého zdiva diamantovým lanem s vložením hydroizolační fólie.

Izolace vlhkého zdiva diamantovým lanemTechnologie postupného podřezání vlhkého zdiva diamantovým lanem s vložením fóliové izolace patří rovněž k mechanikým metodám sanace vlhkého zdiva. Izolace vlhkého zdiva diamantovým lanem není omezená složením zdiva (beton, kámen všeho druhu, smíšené aj.), ani silou (tloušťkou) zdiva. Zdivo však nesmí být sypké. Soudržnost zdiva je zapotřebí k tomu, aby bylo možné po provedení řezu vložit (vsunout) izolační fólii. Garance provedené izolace a použitého materiálu je 50 let. Při sanaci kamenného nebo smíšeného zdiva bez průběžné spáry je tato metoda tzv."poslední instancí", která zaručuje žádaný výsledek, tj.SUCHÉ ZDIVO. Investor nemusí mít obavy, že zdivo bude nadále vlhnout, protože opět jako u metody HW-SYSTEM byla použita "pevná překážka", přes kterou již vzlínající vlhkost nemůže dále pronikat. Touto technologií lze provést řez v úrovni přízemí, chodníku, suterénu a jiných velmi těžce přístupných prostorách. Diamantové lano a řez lze instalovat i pro svislé izolace vlhkého zdiva, neboť použitím kladek lana je řezání zdiva variabilní. Každý objekt před zahájením prací je nutné zhlédnout a změřit sanačním technikem. Toto měření naše firma provádí zdarma.


Popis technologie - sanace vlhkého zdiva pomocí diamantového lana, pily

  • zvolí se délka lana potřebná pro řezání konkrétního zdiva dle jeho síly a členitosti okolního prostoru, instaluje se stroj, ukotví se vodící kladky a provleče se diamantové lano mezi jednotlivými kladkami.
  • lokalizují se a případně se odstraní veškeré překážky, které se v rovině řezu vyskytují.
  • probíhá prořezání spáry a následné čištění, po celou dobu řezání se lano chladí vodou.
  • vkládání fóliové izolace do proříznuté spáry, desky (fólie) se vzájemně překrývají a rovněž mají přesah přes zdivo, který je zapotřebí pro napojení dalších izolací.
  • klínování podřezaného zdiva natlučením pevnostních klínů do proříznuté spáry.
  • injektování spáry cementovou směsí (beztlaková injektáž)
  • povrchová úprava zdiva - staré, vlhké a prosolené omítky je zapotřebí odstranit a provést nové omítnutí zdiva dle potřeby a druhu, buď sanačními omítkami nebo po určité době je možné použít běné omítky.


Celkové hodnocení

Při sanaci kamenného nebo smíšeného vlhkého zdiva bez průběžné spáry je technologie diamantového lana tzv."poslední instancí" sanace zdiva, která zaručuje žádaný výsledek, tj. suché zdivo. Investor nemusí mít obavy, že zdivo bude nadále vlhnout, protože opět jako u metody HW-SYSTÉM byla použita "pevná překážka", přes kterou již vzlínající vlhkost nemůže dále pronikat. Touto technologií lze provést řez v úrovni přízemí, chodníku, suterénu a jiných velmi těžce přístupných prostorách. Diamantové lano a řez lze instalovat i pro svislé izolace vlhkého zdiva, neboť použitím kladek lana je řezání zdiva variabilní. Každý objekt před zahájením prací je nutné zhlédnout a změřit sanačním technikem, které naše firma provádí zdarma. Cílem prohlídky a zaměření stavby je odstranění vlhkého zdiva, izolaci zdiva.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace