INJEKTÁŽ ZDIVA, INFUZNÍ CLONA VE ZDIVU

Izolace vlhkého zdiva pomocí chemické injektážní clony zabraňuje vzlínající vlhkosti systémem vrtaných otvorů do vlhkého zdiva.

Izolace vlhkého zdiva pomocí chemické injektážní clony zabraňuje vzlínající vlhkosti systémem vrtaných otvorů do vlhkého zdiva. Speciální krém na silanové bázi určený k injektáži zdiva se aplikuje do předem vrtaných otvorů ve zdivu. Injektážní krém, jehož aktivní složka proniká hluboko do zdiva, kde hydrofobizuje tzn. vodoodpuzuje vodivé kapiláry a tak vytváří dlouhodobě fungující bariéru - infuzní, chemickou clonu proti vzlínající vlhkosti.

Chemická injektáž zdiva se provádí v rozteči vrtů 10 - 12 cm při hloubce vrtů na sílu zdiva -5 cm. Průměr vrtů 12 - 20 mm podle druhu a složení zdiva. Plnění vrtů se provádí pomocí pumpy a trubice, která se vsune do otvoru a celý vrt se rovnoměrně vyplní krémem. Chemická injektáž zdiva je možná až do 95% nasycení zdiva vodou.

Výhody chemické injektáže zdiva:

Šetrná metoda ke zdivu
Bez narušení statiky objektu
Bez zásahu do provozu objektu
Provádění injektáže pouze z jedné strany
Možnost provádění vodorovné i svislé izolace
Lze použít u zdiva s omezeným manipulačním prostorem
Řešení výškových přechodů ve zdivu
Aplikace u všech druhů zdiva – cihelné, smíšené, kamenné


Injektážní krém na silanové bázi, jehož aktivní složka proniká hluboko do zdiva, kde hydrofobizuje (vodoodpuzuje) vodivé kapiláry a tak vytváří dlouhodobě fungující bariéru – infuzní clonu proti vzlínající vlhkosti.

Chemická injektáž zdiva splňuje normu ČSN P 73 0610 – Hydroizolace staveb – sanace vlhkého zdiva a rovněž směrnici WTA.

Naše působnost je v rámci celé ČR a v zahraničí, kontaktujte nás prosím, rádi Vám poradíme a pomůžeme s odstraněním vlhkosti Vašeho objektu.